Marlborou, skriveni dragulj Novog Zelanda
Na plodnoj zemlji obale Tasmanovog zaliva razvio se najpoznatiji vinogradarski rejon Novog Zelanda. Prelepi zatalasani brežuljci oblasti zvane Malborou pod zasadima su najkvalitetnijih sorti vinove loze. Shodno tome čitav kraj je okrenut vinarskoj industriji. Starinske drvene građevine u kolonijalnom stilu i umetnička atmosfera koja vlada daju poseban šarm kraju. Gradići Nelson i Blenhajn najveća su naselja u regiji i polako postaju ozbiljni turistički centri.
Viševekovna tradicija u proizvodnji vina
Kompanija „Montana vajs“ je polovinom devetnaestog veka počela da ulaže u razvoj vinogradarske proizvodnje ove oblasti. Sredozemna klima koja vlada u ovoj regiji i mnoštvo sunčevih sati u toku godine ( najosunčanija oblast Novog Zelanda) u kombinaciji sa veoma plodnom zemljom pružaju idealne uslove za proizvodnju najkvalitetnijih vina. Danas preko 4.000 ha je pod vinovom lozom a na ovoj teritoriji uspešno posluje preko 40 prestižnih vinarija. Ljubiteljima vina se organizuju bezbrojne vinske ture u pratnji stručno obučenih i izuzetno gostoprimivih lokalnih vodiča. Od najpoznatijih vrsta vina u Marlborou možete uživati u merlou, kaberneu, šadoneu, sovinjonu, rizlingu itd. Uz degustaciju najkvalitetnijih vina pružiće vam se prilika da uživate i u lokalnim delikatesima. Ako ste pravi ljubitelj vina i dobre hrane najbolje vreme za posetu je tokom Festivala vina.
Marlborou je više od samo vina
Ova oblast prelepe prirode ima da ponudi još dosta toga osim svojih vinograda. Živopisni zaliv Marlborou Saunds idealno je mesto za skijanje na vodi i plivanje sa delfinima. Bistre i plahovite vode planinskih rečica idealne su za ribolov i vožnju kajaka. U zalivu Kaikura možete iz neposredne blizine posmatrati kitove u svom prirodnom okruženju, a ako preferirate aktivan odmor planinarenje i vožnja planinskih bicikala su aktivnosti koje možete upražnjavati. Sve u svemu, ova prelepa i nama daleka destinacija nam nudi sve što je potrebno za idealan odmor, kako hedonistima i uživaocima u hrani i piću, tako i onima koji su željni aktivnog odmora i uživanja u netaknutoj prirodi...
Destinacije
Daleko na severu Aljaske, zaštićena od ljudske ruke, krije se jedna od poslednjih oaza netaknute prirode naše planete
Grad očaravajuće lepote sa fenomenalnim plažama i jedinstvenom kulturološkom mešavinom poznat je pod nazivom „Afrika u izgnanstvu“
Guste i mistične magle koje često obavijaju ovaj predeo izuzetnih prirodnih lepota učinile su ga velikom inspiracijom britanskim umetnicima
Naizgled potpuno pusto stenovito poručje leži usred plodne ravnice podsećajući na pejzaž izrezbaren u reljefu. Domoroci su ga prozvali „zla zemlja“.
Zalasci sunca na bajkovitim plažama, večera sa pogledom na Ajfelov toranj ili vožnja zavodljivim kanalima na gondoli... Šta je vaš izbor?
Nema lepšeg načina da se upozna priroda i uživa u njoj nego da se pešači više od 3500 km kroz šume i divljine. A to vam može omogućiti samo Apalačka staza!
Očaravajuća priroda i bogato kulturno-istorijsko nasleđe čine Đerdapski deo Dunava jednim od najlepših rečnih sektora Evrope
Usporene vetrenjače razasute po dnu ravnice i egzotični Toledo prizori su koji su inspirisali Servantesa da napiše svoje legendarno delo
Prelepe kade i bazeni pamučno bele boje i nesvakidašnjeg izgleda plene svojomlepotomi podsećaju nas šta sve priroda može da kreira…
Đavolja Varoš je jedinstveni geomorfološki fenomen smešten na planini Radan u blizini Kuršumlije. Sastoji se od 202 zemljane piramide visnine 2-15 m.